Sounds like Vilnius logotipas
Garsinė kelionė po
700-mečio miestą
Sounds like Vilnius

Apie projektą

„Sounds like Vilnius“ meninė, miesto 700-mečio jubiliejui skirta dalis - kelionė po daugiau nei tris dešimtis sostinės objektų, įsiklausant į aplinką ir diskutuojant apie tai, kokį Vilnių matome ir kuriame.

Tai - tik šio projekto pradžia, ir pirmasis mano bandymas atiduoti duoklę savo miestui. „Sounds like Vilnius“ - labai asmeniški pasakojimai ir pamąstymai apie tai, koks Vilnius buvo, yra ir bus ateityje. Tačiau kalbant apie ateitį - tai tik idėjos. Miestą kuria žmonės, ir kiekvienas iš mūsų - maža to didelio dalyko dalis. Ateitį kuriame kiekvieną dieną tiesiog čia būdami.

„Sounds like Vilnius“ - laisvalaikiu kuriamas nekomercinis projektas, kuriuo siekiama sudominti dar didesnę dalį žmonių įsigilinti ir pažinti miestą, jo istoriją bei labiau atsižvelgti į nuolat vykstančius procesus.

Apie autorių

Projektą „Sounds like Vilnius“ kuriu aš, Bernardas Šliamka. Esu vilnietis, ir laikau save miesto entuziastu. Domiuosi Vilniaus istorija, plėtra, vystomais projektais, infrastruktūra, viešuoju transportu, ateities planais. Vilnių atrasti bandau tiek savarankiškai, tiek ir dalyvaudamas ekskursijose, skaitydamas susijusią literatūrą, ieškodamas informacijos įvairiuose šaltiniuose. Ypatingai dominanti miesto dalis - periferija bei miegamieji („gyvenamieji“) rajonai.

Miestų bei miestelių tyrinėjimas man - ne naujiena. Nuo 2014 m. kūriau Lietuvos kelionių tinklaraštį, nuo 2017 m. - „miniTrips.lt“ šalies gyvenviečių gidą. Projekto kūrimo metu apkeliavau kelias dešimtis Lietuvos miestų bei miestelių, asmeniškai analizuodamas tiek turistams pritaikytas vietas, tiek ir rečiau lankomas šių gyvenviečių vertybes, dalį kelionių įgyvendinau padedamas vietinių gyventojų, siekdamas paįvairinti turinį unikalesnėmis patirtimis.

Tačiau Vilnius į „miniTrips“ nepateko, kadangi Vilniui neužtenka trumpo aprašymo, kelių objektų kategorijų ir nedidelio maršruto plano. Vilnius yra tas „kietas riešutas“, kurį išgliaudyti yra žymiai sudėtingiau. Tai didžiulis, gyvas, nuolatos besikeičiantis organizmas, turintis neįprastą unikalumą, įspūdingą daugiametę istoriją ir jo analizei reikia investuoti daug laiko, noro ir jėgų, visa tai darant iš širdies. TIkiuosi, jog ilgainiui „Sounds like Vilnius“ taps įvairiapusiška mano kuriama platforma, dedikuota šiam miestui, su skirtingu ir įtraukiančiu turiniu.

Kol kas Vilniaus patyrimais ir atradimais dalinuosi Instagram’e @bernexlt - susimatom!

Daugiau mano tekstų, nuotraukų ir sumanymų rasite asmeninėje erdvėje - bernardas.šliamka.lt

Kontaktai ir reklama

Susisiekti su manimi galite kontaktais, nurodytais asmeniniame tinklalapyje.

„Sounds like Vilnius“ - nulis komercijos ir daug Vilniaus. Šiuo projektu nesiekiu pelno, todėl nesu numatęs įprastos reklamos vietų.

Atsakomybės ribojimas

Visi garso įrašai buvo įrašyti tik viešose, laisvai visuomenei prieinamose miesto vietose, kuriose nėra draudžiama audiovizualinė veikla (vaizdo bei garso įrašų kūrimas, fotografavimas). Du renginiai, kuriuose buvo atlikti garso įrašai („Sostinės dienos“ bei „Lietuvos CX čempionatas“) vyksta viešose miesto erdvėse. Siekiant nepažeisti renginio žiūrovų asmens teisių apsaugos, paliktos tik garso įrašo dalys, kuriose negirdimi žiūrovų balsai arba jie užgožiami foninio šurmulio, komentarų ar triukšmų, kurie neleidžia identifikuoti konkrečių asmenų.

Projekte siekta pateikti kuo tikslesnius vietovių aplinkos garsus, tačiau dalis garso įrašų buvo redaguoti (pakeista originali trukmė, pašalintos įrašo dalys, atlikti sujungimai iš kelių įrašų ir pan.), siekiant patobulinti įspūdį, pašalinti pertekliniai aplinkos triukšmai, taip pat privačių asmenų (praeivių) balsai ir pokalbiai, tokiu būdu siekiant užtikrinti asmens teisių apsaugą.

Vietovių garsai buvo įrašyti tik atvirose erdvėse, koordinatėmis nurodytose miesto vietose (galima iki 250 metrų paklaida nuo nurodytų vietovių). Girdimi garsai vietovėse priklauso nuo metų laiko, orų, transporto kiekio, teritorijoje vaikštančių praeivių kiekio, atliekamų miesto tvarkymo, priežiūros darbų ir gyvenimo procesų. Garsai, girdimi įrašuose ir realybėje (nuvykus į pateiktas vietoves), dėl šių ir kitų, čia neįvardintų, priežasčių gali nesutapti arba būti dalinai nepanašūs.